Skip to content

Czy w chwilówce są jakieś ukryte koszty?

Jeżeli zdecydowaliśmy się na to, aby zaciągnąć pożyczkę w firmie pozabankowej, to może się okazać, że w pewnym momencie zaczniemy się zastanawiać nad tym, czy są tutaj jakieś ukryte koszty, o których jeszcze nie wiemy. Taka niewiedza może nas mocno zdekoncentrować, a to oznacza, że najlepiej zrobimy, jeżeli wejdziemy na stronę internetową danej firmy pożyczkowej i poszukamy interesujących nas informacji.

Wszystko mamy od razu pokazane

Jeżeli dokładnie przyjrzymy się suwaczkom, które zamieszczone są na głównej stronie takiej firmy, to szybko zobaczymy, że poza samą ratą jaką będziemy mieli co miesiąc do spłacenia, będziemy dostawali także informację, jaki będzie łączny koszt pożyczki, a więc to co musimy oddać. Może się wówczas okazać, że do wartości pożyczki, będziemy musieli dodać tylko wartość kilkuzłotowej prowizji, ale może się też okazać, że będzie trzeba dodać odsetki i marżę, a wówczas wyjdzie, że będziemy musieli oddać o kilkaset złotych więcej niż pożyczyliśmy.

Wszystko jest w umowie

Powinniśmy także sięgnąć po umowę, która została nam przedstawiona do podpisania. Może się wówczas okazać, że będą tam wyszczególnione wszystkie pozycje, za jakie będziemy musieli zapłacić. Wówczas może się okazać, że poza tymi, które znalazły się już na głównej stronie, nie będziemy mieli żadnych dodatkowych opłat.

Im dokładniej zagłębimy się w te informacje, tym będziemy spokojniejsi zaciągając właśnie taką pożyczkę. Bo będziemy mieli pewność, że nie będzie żadnych niemiłych niespodzianek.