Skip to content

Na rynku prywatnych usług finansowych klienci, którym bank odmówił pożyczki mogą znaleźć doskonałe rozwiązanie, czyli dokładnie chwilówki lub pożyczki ratalne. Czas decyzji to zwykle 15 minut od złożenia wniosku, co jest oczywiście pierwszym atutem tych ofert. Sprawdźmy, jakie jeszcze zalety posiadają pozabankowe pożyczki.

Plusy pożyczek pozabankowych, czyli dlaczego klienci są nimi zainteresowani

Pożyczki pozabankowe są już obecnie sprawdzonym sposobem w ramach potrzeby dodatkowej gotówki. Pożyczkobiorcy decydują się na nie z uwagi na fakt minimum formalności. Co więcej, za szczególny plus pożyczek pozabankowych należy uznać również to, że wiele z firm pożyczkowych nie sprawdza baz dłużników. W ten sposób na pomoc finansową mogą liczyć także osoby posiadające już inne pożyczki lub kredyty w bankach. Pieniądze przelewane są pożyczkobiorcom tego samego dnia, w którym złożyli oni wniosek. Do plusów w ramach minimalnych formalności należy zaliczyć także fakt, że pożyczkę można uzyskać w parabanku na dowód.

Wiek pożyczkobiorców a pożyczki pozabankowe

Prywatny sektor pożyczek zapewnia pomoc finansową osobom w wieku od 18 do 75 lat. W przypadku chwilówek zwykle nie są wymagane zaświadczenia o dochodach, a jedynie oświadczenie pożyczkobiorcy. W ramach pożyczek ratalnych, które są korzystnym rozwiązaniem w przypadku chęci pożyczenia wyższej kwoty i spłaty pożyczki w ratach, możemy być poproszeni o zaświadczenie o źródle dochodów. Firmy pożyczkowe honorują odcinki rent i emerytur.