Skip to content

Procedury związane z udzielaniem pożyczek często były zbyt skomplikowane, więc firmy pożyczkowe robią wszystko, aby to uprościć. Niepotrzebne są żadne zaświadczenia o dochodach, wystarczy nasze oświadczenie. Firmy pożyczkowe starają się wyjść na wprost oczekiwaniach klientów i nie wymagają już od żadnych dokumentów od pracodawców. Było to niezbyt mile widziane, tym bardziej, że wielu pożyczkodawców nie ma stałego źródła dochodów.

Co trzeba zadeklarować?

Nie musimy dostarczać żadnych dokumentów, ale to nie znaczy, że pożyczkobiorcy nie oczekują od nas informacji. We wniosku o chwilówkę musimy poinformować o wysokości naszych dochodów. Jednak nie warto koloryzować rzeczywistości, ponieważ pożyczkodawcy często proszą o namiary do naszego pracodawcy. Istnieje więc możliwość, że skontaktują się z nim, aby sprawdzić, czy mówimy prawdę. Mogą to też sprawdzić za pomocą naszego konta bankowego. Jest to możliwe dzięki weryfikacji poprzez aplikację, która pozwala sprawdzić historię naszego rachunku. Wszystkie te działania wymagają naszej zgody, ale często wystarczy do tego akceptacja regulaminu.

Czy warto decydować się na pożyczkę na oświadczenie?

Pożyczka na oświadczenie niesie wiele korzyści. Pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, bo wniosek złożymy w kilka minut, a pieniądze możemy otrzymać nawet tego samego dnia. Jednak w przypadku tej pożyczki firmy, które jej udzielają mogą uważniej sprawdzać nasze działania związane z finansami z troski o własne interesy.